Anasayfa / Seriler

Seriler

Endüstriyel ve Ticari Yapı Serileri

Endüstriyel ve Ticari Yapılar
Bir üretim tesisi veya depolama alanı. Orta ve küçük ölçekli girişimler ve büyük şirketler böyle yapılara her zaman gereksinim duyarlar. Bu sebeple APEC,  uluslararası standartlara uygun olarak geliştirmiş olduğu ürün serileriyle geniş bir yelpazede açıklık ve yükseklik değerlerine sahip endüstriyel ve ticari yapıları ihtiyaca sunmaktadır. İleri seviye mühendislik araçları ile tasarlanıp son teknoloji imalat imkânlarıyla üretilen bu seriler,  açıklık olarak 40 metreye yükseklikte ise 12 metreye kadar her türlü amaca hizmet edebilen hesaplı, kolay kurulabilen, depreme dayanıklı, kayıpsız taşınabilir, uzun ömürlü ve çevreci çözümler olarak önemli bir tercih nedeni oluşturmaktadırlar.
 
Depreme Dayanıklı
Deprem bölgelerinde ağır yapıların en büyük zaafı sarsıntı anında deprem yüklerine daha çok maruz kalmasıdır. Yapılarımız hafif ve çelik gibi esnek bir malzemeden üretildiği için ağır ve çok fazla yer değiştirmeye müsaade etmeyen yapılara göre oldukça avantajlıdır. Mühendislik çalışmaları yapılırken uluslararası standartlara uygun olarak depreme dayanıklı tasarım yapılmıştır. Deprem bölgesindeyseniz ve insan hayatı, pahalı ekipmanlar için kaygılanıyorsanız akıllı çelik yapılarımız size en uygun çözümdür.
 
Paslanmaz
Yapılarımız 275 gr/m2 sıcak daldırma galvaniz kaplamasıyla üstün korozyon direncine sahip çelikten profiller ile üretildiği için boyama gibi yorucu bakımlar gerektirmez ve bu özelliği ile paslanmaya karşı da dayanıklıdır. Kesitler alternatif çözümlere göre çok fazla yer kaplamadığı için sınırlı olması muhtemel alanınızın daha fazla kısmını kullanabilmenize olanak sağlar.
 
Hemen teslim, hızlı kurulum
Zaman maddi kıymeti olan bir değerdir, bu sebeple imalatı ve kurulum süreleri oldukça kısa olan yapılarımızın arzu ettiğiniz anda çok kısa bir sürede hazır olması önemli bir avantaj sağlamaktadır. Yapı için gereken elemanlar stoktan hazır bir şekilde temin edileceği için üretim için bekleme gibi bir durum söz konusu değil. Dilerseniz beklemeden teslim alacağınız yapı elemanlarını talimatlara uyarak kendi ekibinizle kurabilir veya bizden talep edeceğiniz montaj ekibiyle günlerle ifade edilen sürelerde yapınızın kurulmasını sağlayabilirsiniz.
 
Taşınabilir
Taşınabilirlik ve özellikle zayiat olmadan taşınabilirlik yapılarımızın öne çıkan özelliklerinden olduğu için uzun vade planlarınızda yapınızı başka yerlere taşımanıza olanak sağlar. Üst yapısı oldukça hafif olduğu için çok büyük temeller gerektirmemesi nedeniyle temeli yeni yerde baştan üretmeyi arzu ederseniz geriye çok büyük bir temel betonu bırakmamış olacaksınız. Özellikle arazinin kolay bulunmadığı yerlerde kiralama yolunu seçmişseniz ihtiyaçlarınıza cevap vermeyecek depolardan çözüm uydurmaya gerek yok. İhtiyacınıza uygun çözümünüz sizinle birlikte her yere gidebilir. Dahası taşınabilirlik, yapıya ihtiyacınız kalmadığında yapınızı başkalarına bedeli karşılığında devretme imkânı verir. Bu sayede yapı harcamalarınızın ölü yatırım olmaktan çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Çevreci
Çelik eritilip yeniden kullanılabilen bir malzeme olduğu için çevreye duyarlı yapınızda gelecek nesillere karşı sorumlu davranmış olmanın huzurunu hissedeceksiniz. 

Ekonomik
Aynı çözümü daha çok para harcayarak kimse tercih etmek istemez. Üretim, imalat, işçilik, malzeme sarfiyatı olsun pek çok kalemi hesapladığınızda en ekonomik çözümün yapılarımız olduğunu göreceksiniz. Kaynaklarınızı gereksiz yere pahalı çözümlere harcayarak planlarınızın gerisinde kalma ihtimalini ortadan kaldırıyoruz.