Anasayfa / Yatakhane

Yatakhane

ISI YALITIMININ ÖNEMİ
Sağlığın önemini bilmeyen yoktur. Özellikle uyku durumunda kan dolaşımı yavaşladığından vücut ısısının düşmesi hele ki bulunulan mekanın ısı yalıtımının olmaması veya yeterli olmaması barınılan yerdeki bireylerin uyku ihtiyacını karşılayamaması, yeterince dinlenememesine hatta sağlığının bozulmasına sebep olmaktadır. Bu da bireyin işine, eğitimine, gündelik yaşantısına etki edecek istenilen performansı sağlayamayacaktır.

Diğer bir husus Yangın, yatakhane yapılarında en korkulan kazalardan biridir. Bu nedenle A-1 sınıfı yanmaz malzeme kullanılmaktadır.

Şantiyelerde, Yurtlarda, İzci kamplarında, Misafirhanelerde bireylerin uyku ihtiyacının karşılanması için yüksek değerli izolasyonlu konteyner yatakhane yapıları kullanılmaktadır. Yatakhane amacıyla kullanılacak konteyner yapılar, kişi sayılarına göre, standart veya özel ebatlı, tek veya birleşimli olarak oluşturulan projelerdir.

Şantiyelerde kullanılan yatakhane yapıları işçi ve mühendis yatakhaneleri olmak üzere ayrılırlar. İhtiyaçların farklılığından kaynaklı bu projeler için standart planlarımız mevcuttur. İsteğe bağlı olarak da yeni plan alternatifleri mimar ve mühendis kadromuz aracılığı ile projelendirilmektedir. Tek katlı, iki katlı ve çok büyük projelerde üç katlı olarak çözümler sunulmaktadır.

Konteynerlerin kurulacağı iklim şartlarına göre eğer gerekli ise çatı takviyesi de yapılabilir. Birçok kez sökülüp, tekrar montajı yapılabilir. Bu yapılar tek bir şantiyede değil bir çok şantiyede nerdeyse sıfır zayiatla sökülerek sevkiyatı yapılmasıyla diğer yapılardan bir adım önde olması dikkat çekmektedir.